Motor configuration properties
| Rotational speed | 1000 rpm |
|---|---|
| Torque | 15Ncm |
| Power | 16 w |
| Supply Voltage | 1~24 V |
| Frequency | 50Hz |
| Total current | 1400mA |
| Input power | 34 w |
| Capacitor | 90uF |
| Coil overtemperature | 105ºC |
| Rotational speed solo motor | 1000 rpm |
| Torque solo motor | 15Ncm |
| self-holding torque | 1.8Ncm |
| Overall length without integrated electronics | 92mm |
| Overall length with integrated electronics | 136mm |
| Gear type | Solo Motor |
| electronics | Standard without control electronics. |
Engine configuration properties
ROBASE 66.0
| Rotational speed | 1000 rpm |
|---|---|
| Torque | 15Ncm |
| Power | 16 w |
| Supply Voltage | 1~24 V |
| Frequency | 50Hz |
| Total current | 1400mA |
| Input power | 34 w |
| Capacitor | 90uF |
| Coil overtemperature | 105ºC |
| Rotational speed solo motor | 1000 rpm |
| Torque solo motor | 15Ncm |
| self-holding torque | 1.8Ncm |
| Overall length without integrated electronics | 92mm |
| Overall length with integrated electronics | 136mm |
| Gear type | Solo Motor |
| electronics | Standard without control electronics. |
Download 3D model
The offered CAD model is a standard configuration. On request we will find individual solutions for your application.
Print data sheet
You can print out the motor configuration data by clicking the button below.


